Vinice

Na prvním místě je u nás kvalita. Vína proto vyrábíme pouze z vlastních vinic, o které celý rok s láskou pečujeme. Výsledkem a odměnou za celoroční námahu jsou nám zdravé hrozny. Ty dávají vzniknout vínům, ve kterých se odráží nejen unikátní terroir Bílých Karpat, ale také přírodní podmínky ročníku. V současné době obhospodařujeme v integrované produkci 7 hektarů vinic.


Ochutnejte osobitá vína z Blatnice

Terroir Bílé Karpaty

Naše vinice leží na tratích pod prvními výběžky Bílých Karpat. Význam pohoří není pro vinařství pouze symbolický. Těžké jílovité půdy a teplé větry vanoucí přes bílo karpatské hřebeny vytváří mimořádné klima pro pěstování vinné révy a vínům dávají unikátní charakter. Jako doma na jsou na tamních vinicích především Rulandské odrůdy, Ryzlink rýnský a Chardonnay.

Technologie výroby

Veškeré hrozny sklízíme ručně. Samotná výroba vína odpovídá tradičním postupům s použitím moderních technologií a šlechtěných kvasinek. A protože dobré víno potřebuje čas, necháváme některá vína zrát i víc než půl roku na jemných kalech. Výrobní operace podřizujeme nejen požadované kvalitě, ale také tomu, aby si vína zachovala typický místní terroir a odrůdovost.